0

آموزش سئو وردپرس با مهم ترین نکات کلیدی

دسته بندی ها : مگ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ مرصاد منصوری 74 بازدید
آموزش سئو وردپرس شامل مجموعه از عملیات داخلی و خارجی است که موجب افزایش رتبه سایت می شود. همانطور که می دانید با افزایش رتبه سایت در گوگل تعداد بازدید کنندگان سایت بیشتر شده و ترافیک بیشتری جذب سایت می شود یک سایت پر بازدید فروشگاهی ، خبری ، شرکتی و آموزشی در کسب و کار خود موفق بوده و به موفقیت های بزرگ مالی و تجاری دست پیدا می کنند.
شاید در نگاه اول بهینه سازی موتورهای جستجو کاری گیج کننده و پر دردسر برسد اما اگر شما هم فردی مبتدی در زمینه سئو هستید با این ۸ راهکار که در جهت آموزش سئو وردپرس بیان کرده ایم می توانید رتبه سایت خود را بالا ببرید البته فراموش نکنید که کیفیت یک پست و کاربر پسند بودن آن نیز بسیار مهم است. در  ادامه با آموزش سئو وردپرس با اوریجین همراه باشید. اگر قصد راه اندازی یک سایت را دارید می توانید انواع قالب های وردپرس را از این سایت تهیه نمایید همچنین ثبت دامنه و هاست وردپرس با قیمت عالی از خدمات منحصر به فرد اوریجین می باشد.

۸ نکته کلیدی در آموزش سئو وردپرس که باید بدانید

در اینجا ما به بررسی اصول اولیه سئو پرداخته ایم و آنها را به شیوه ای روان برایتان بازگو می کنیم که می تواند آغاز راه حرفه ای شدن شما به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا یا فریلنسر سئو رایتینگ باشد.

۱- در مورد کلمه کلیدی و رقبا تحقیق کنید

آموزش سئو وردپرس با مهم ترین نکات کلیدی

مهم ترین اصل در سئو وردپرس کلمه کلیدی است ، شما باید هدف خود را مشخص کنید و بدانید که در مورد فعالیت شما کاربران اینترنتی چه واژه هایی را بیشتر جستجو می کنند و شما آن ئاژه را به عنوان کلمه کلیدی در سایت خود قرار دهید.
برای دانستن کلمات کلید نیازی به داشتن دانش بالا نسیت می توانید از نرم افزار رایگان  SEMrush  استفاده نمایید که تعداد جستجو یک واژه را در بازده زمانی یکمانه به شما نشان می دهد. همچنین Google Terndسایت ایده آل برای مقایسه جستجو چندین واژه است که امکانات فوق العاده ای نیز دارد.
در ابتدای راه بهتر است از رقبا خود ایده بگیرید و کار آنها را تقلید کنید و پس از افزایش مهارت تان ایده های خود را به کار ببرید.

۲- از کلید واژه ها (کلمه کلیدی) در مهم ترین قسمت های صفحه استفاده کنید

یکی از قواعد سئو داخلی وردپرس که باید رعایت شود استفاده از کلید واژه ها در بخش های مختلف یک پست است. شما با رعایت این اصل میزان رتبه سایت تان را در گوگل افزایش می دهید. از مهم ترین قسمت هایی که باید کلمات کلیدی را در آنها استفاده نمایید می توان به موار زیر اشاره کرد :
۱- عنوان صفحه : تیتر یک موضوع در سئو وردپرس بسیار مهم است و حتما باید حاوی کلمه کلیدی شما باشد ، تمامی کاربران از رو تیتر یک نوشته به موضوع آن پی میبرند . سعی کنید از تیترهای جذاب به همراه کلمالت کلید یاستفاده نمایید.
۲- توضیحات متا : این توضیحات چکیده ای از محتوا یک مطلب در سایت را نشان می دهد. که در نتایج گوگل قابل رویت است.
۳- تیترهای اصلی و فرعی : برای بهبود سئو وردپرس مطلب خود را تیتر بندی کنید و از کلمات کلیدی در تیترهای استفاده نمایید . اولین چیزی که در نوشته ها به چشم می خوورد تیترهای اصلی و فرعی می باشند که نشان دهنده یک موضوع و ارتباط محتوا با کلمات مورد جستجو است.
۴- ادرس URL : استفاده از واژه کلیدی در آدرس سایت بسیار مهم است و بهتر است که از کلمات انگلیسی استفاده نمایید.
۵- لینک داخلی : از کلید واژه ها در قسمتی از متن که به لینک داخلی انتخاب کرده اید استفاده نمایید . برای مثال مقالات جدید را به مقالات قدیمی هم موضوع لینک دهید.
تمامی بخش های گفته شده تاثیر بسزایی در بهبود سئو وردپرس دارند چرا که استفاده از کلمه کلید یدر این مکان نتیجه ی بهتری به همراه خواهد داشت دلیل این موضوع این است که الگوریتم های موتورهای جستجو به گونه ای نوشته شده اند که به این مکان ها نسبت به سایر بخش ها نظیر خود متن ، برچسب ها و …  اهمیت بیشتر می دهند.

۳- از عکس های جذاب استفاده وآنها را شخصی سازی کنید

یکی دیگر از نکات مهم در سئو وردپرس استفاده از عکس های زیبا و جذاب است که می تواند به اندازه یک متن قدرتند اثری مثبت بر کاربر بگذارد. به هخمین دلیل به دنبال عکس های جذاب باشید و آنها را با برنامه هایی نظیر فتوشاپ برای سایت خود شخصی سازی نمایید برای مثال می توانید لوگو سایت را به صورت مارکت بر روی عمکس درج کنید. این موضوع ثابت شده است که مطالب با عکس های باکیفیت و جذاب بیشتر از سایر مطالب به اشپتراک گذاشته می شود.

۴- در تگ های آلت (Alt) و توضیحات عکس کلید واژه ها را بیاورید

در سایت های وردپرس در هنگام بارگذاری عکس و درج آنها در مطلب قیمت هایی به عنوان متن جایگزین ، توضیحات عکس وجود دارد در این بخش ها از کلید واژه استفاده نمایید می توانید از عنوان اصلی مطلب برای این بخش ها و نام گذاری عکس بهره بگیردید این موضوع سبب افزایش سئو وردپرس می شود و و تاثیر زیادی در نتایج گوگل خواهد داشت از طرفی موجب می شود تا افراد مختلف با جستجو در قسمت عکس‌ها محتوای مرتبط با تصاویر را پیدا نمایند.

۵- آنالیز کردن فعالیت سایت

آموزش سئو وردپرس با مهم ترین نکات کلیدی

برای مطلع شدن از میزان بهبود رتبه سایت خود باید انرا مورد تحلیل قرار دهید ، برای این کار می توانید از  ابزارهای کاربردی Google Analytics  استفاده نمایید این ابزار رایگان بوده و لحظه به لحظه فعلیت شما را رصد نمی نماید و دسترسی شما به موارد متنوعی نظیر میزان ترافیک ورودی به وبسایت شما ،  لینک‌های ورودی به وبسایت و میزان تاثیرگذاری هر لینک ، میزان ترافیک ارگانیک شما از موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی متنوع و … را امکان پذیر می کند.

۶- چک کردن لینک های ورودی به وب سایت تان

یکی از نکات مهم در سئو وردپرس که تاثیر مستقیم در رتبه‌بندی وبسایت شما در گوگل دارد لینک های ورودی به سایت شما در سایر وب سایت ها می باشد که نشان دهنده تاثیر گذاری محتوا سایت شما است و باید بدانید که موتورهای جستجو این موضوع را با بررسی لینک خهای ورودی و خروجی به خوبی درک می کنند. هیچ گاه از لینک ها و اسپم های مصنوعی استفاده نکنید چرا که مورد جریمه گوگل قرار می گیرد و رتبه سایز شما نزول پیدا می کند.
برای شناسایی لینک های ورودی به سایت شما می توانید از ابزارهایی نظیر Ahrefs استفاده نمایید. این ابزار میزان تاثیر گذاری هر لینک را نیز به شما نمایش می دهد.

۷- تبلیغ کردن و پروموت  محتوا خود

برای افزایش رتبه گوگل سایت و بهبود سئو وردپرس باید محتوا خود را در سایر وب سایت ها پرومت کنید تا تعداد بازدید کنندگان سایت شما افزایش پیدا کرده و تاثیر گذاری مطالب تان بالاتر رود.
امروزه شبکه های اجتماعی به مکانی مناسب برای تبلغات محتوا تبدیل شده اند شما می توانید از این شبکه ها در جهت تبلیغ کردن سایت تان استفاده نمایید. البته این نمته را در نظر بگیرید که تبلغات نیازمند هزینه است و اگر بودجه مالی برای اینکار ندارید بهتر است که از پست های پر مخاطب و کار شده در شبکه های اجتماعی برای جذب کاربر بیشتر استفاده نمایید.

۸- تولید پست برای شبکه های اجتماعی

آموزش سئو وردپرس با مهم ترین نکات کلیدی

برای کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی مختلف نظیر لینکدین ، اینستاگرام یا فیسبوک یک صفحه بسازید ، هر لینکی که در شبکه‌های اجتماعی به وبسایت شما بازخورد پیدا می کنند یک لینک ورودی برای سایت شما محسوب می شود  و نقش یسزایی در افزایش رتبه گوگل با تاثیر گذاری مثبت بر سئو وردپرس دارد.
در نسخه های جدید افزونه وردپرس امکانی وجود دارد که به طور مستقیم با قرار دادن مطلب در سایت آن را نیز در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. اما بهتر است که به صورت مجزا برای سبکه های اجتماعی خود به تولید محتوا بپردازید چون تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت.
مرصاد منصوری
مرصاد منصوری

حضور در بین رقبای صنعت وب خیلی خوشحالم میکنه :)

مطالب زیر را حتما بخوانید :

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :

    عضویت در خبرنامه سایت اوریجین

    با عضویت در خبرنامه سایت اوریجین از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!